723 933 559, 777 987 094 obchod@vceli-svicky.eu

A zase ta EU. Tentokrát nám zavařila při používání bylin a včelích produktů. Nařízením Evropského parlamentu a rady Evropského společenství (ES) č.1924/2006, nesmíme zákazníkům poskytovat informace o účincích jakýchkoliv bylin a včelích produktů a o jejich blahodárném vlivu na organizmus. Z tohoto důvodu jsme taktéž přejmenovali Bylinné soli na Bylinnou cákalku.

EU legislativa zakazuje užívat u potravin a produktů, které se dostanou do styku s tělem tvrzení, která by naznačovala jejich vliv na zdraví, s výjimkou tvrzení, která budou schválena Evropskou komisí.

Nejzajímavějším faktem je, kdo vlastně za tímto nařízením stojí. Jedná se o lobby farmaceutických firem, které nestojí o přírodní cestu a využívání přírodních prostředků. Je to pro ně konkurence. Chemie je zajímavější bussiness. Také možnost různých atestů, které jsou finančně náročnější a které částečně dovolí vyrábět přírodní produkty, je spíše dostupná větším firmám, než těm malým. Vždyť atesty na jeden jediný přípravek (např. bylinnou sůl, mýdlo, atd.) který je vyráběn z přírodních produktů, stojí okolo 10tisíc. A nedej bože, abyste změnili parametry či složení výrobku, či vyměnili dodavatele surovin. V tu chvíli budete registrovat výrobek znovu.

Zajímavé jsou i statistiky. V USA, kde přípravky z léčivých rostlin užívají desítky milionů lidí, zaviní bylinná léčba statisticky smrt dvou lidí ročně, upozorňuje světoznámý odborník na léčivé rostliny Dr. James A. Duke. Naproti tomu léky na předpis způsobily podle zprávy American Medical Association jen v roce 2005 smrt 15 107 lidí.

Pin It on Pinterest

Share This