723 933 559, 777 987 094 obchod@vceli-svicky.eu

Mořská sůl je oblíbenou přísadou do koupele už od nepaměti. Dokonce sama Kleopatra používala mořskou sůl, med, mléko a bylinky na své koupele. Možnost kombinování mořské soli s bylinkami vykouzlíme voňavé směsi, které zahřejí naše tělo, pomohou od různých spazmů, povzbudí unavenou mysl a příjemně nás zrelaxují.

Kombinace koupele, mořské soli a bylinek je jedna z nejefektivnějších možností, jak se zbavit stresu a obnovit samoléčení našeho organismu. Působení na náš organismus je totiž ze dvou stran – přes kůži a jako aromaterapie při vdechování par.

Samotná mořská sůl uvolňuje svaly, po přidání bylin zvýšíme její účinky a doplníme o další.

Levandule má zklidňující účinky. Používáme jí při závratích, migréně, nespavosti a nervovém přetížení. Má také povzbuzující účinek a používá se i při revmatických bolestech. Ve formě koupelí se používá k léčbě neurózy a kožních chorob.

Máta účinkuje antisepticky a tišivě při zánětlivých onemocněních horních dýchacích cest, při bronchitidě a bronchiektáziích. V lidovém léčitelství se máta doporučuje při závratích, nespavosti, melancholii, epilepsii a mozkové mrtvici. Odvar z listů se používá na koupele při nervovém vypětí, na kloktání při zánětu dásní, bolení zubů a na odstranění pachu z ústní dutiny.

Mateřídouška účinkuje sekretolyticky při katarech horních dýchacích cest, chronické bronchitidě, chřipce, bronchopneumonii, bronchiálním astmatu, zápale plic s vylučováním slizovitého exkretu. Účinkuje tišivě při suchém a spastickém kašli, při černém kašli a spastické bronchitidě. Předepisuje se i jako nervy utišující, při bolestech hlavy, neurastenii, neuritidě aj. Používá se také na aromatické koupele a obklady, jako dráždící a analgetický prostředek při onemocnění kloubů, svalů a periferních nervů.

Med se používá při zánětlivých procesech v organismu, na regeneraci a při nespavosti a nervových problémech. Také má výrazný vliv na elasticitu pokožky a po jeho použití je pokožka jemná a hebká. Vyživuje jí a umí eliminovat toxické látky z těla. Blahodárně působí na nervový systém.

Meduňka posilňuje nervovou soustavu, účinkuje sedativně a spazmolyticky. Používá se při neuróze, migréně, nespavosti, nervovém vypětí. Odstraňuje únavu a snižuje bolesti v oblasti srdce.

Měsíček příznivě ovlivňuje krevní systém, činnost srdce, působí antibioticky (hojí vnitřní i vnější záněty), rozpouští hleny, upravuje menstruaci, snižuje krevní tlak. Můžeme ho rovněž používat jako mírné sedativum (zklidňuje a ovlivňuje odolnost nervové soustavy). Zevně hojí a regeneruje pokožku, léčí oční záněty, záněty dutiny ústní.

Rozmarýn posiluje činnost mozku, odstraňuje pocit chladu v končetinách, upravuje menstruaci a zvyšuje krevní tlak. Kromě toho rozmarýn posiluje náš imunitní systém a dokáže stimulovat naši náladu, abychom se cítili lépe.

Růže zjemňuje pokožku a napomáhá její elasticitě. Zároveň uvolňuje póry a tlumí bolesti hlavy. Je vhodná i při neurózách.

Šalvěj snižuje vylučování potních žláz a používají se při nočním pocení způsobeném vegetativními poruchami a klimakteriem. Působí protizánětlivě při bronchitidě ve formě inhalací,  při hemoroidech, dlouhotrvající menstruaci a ve formě obkladů při špatně se hojících ranách a ekzémech.

Skořice má silný prohřívací účinek a pozitivně působí na cévní systém.

Třezalka posilňuje nervovou soustavu při neurózních, depresivních stavech a stísněnosti, při psychovegetativních syndromech, strachové neuróze a nespavosti. Zevně se používá ve formě olejového výtažku při léčení vředů a špatně se hojících ran.

Pin It on Pinterest

Share This