723 933 559, 777 987 094 obchod@vceli-svicky.eu

Mateří kašička

Royal.jelly .testosterone.energy.superfood.health 300x277 Mateří kašičkaMateří kašička je doslova zázračnou potravinou. Zatímco včely dělnice se dožívají maximálně 6 měsíců, tak včelí matka, která je krmená pouze mateří kašičkou, se dožívá i pěti let. A že během života má práce víc než dost. Vždyť naklást až 2000 vajíček denně, to dá takovému malému tvorečkovi opravdu zabrat. 

Ve starověku se mateří kašička používala především v Egyptě a v Římě. A jak jinak, než na kosmetické účely a při léčení. Rozkvět zájmu o mateří kašičku však zaznamenáváme až v 60. letech 19.století. 

Mateří kašička se skládá z vody, cukrů, tuků, bílkovin, minerálních látek – draslík, vápník, sodík, zinek, železo, mangan, měď, a dále z aminokyselin, malého množství vitamínů – E, C, A, B taktéž z hormonů a především velkého množství neznámých látek, které (dle dosavadních vědeckých názorů) stojí právě za dlouhověkostí včelí matky.

Domácí léčení
!!! pro jistotu se poraďte se svým lékařem a v případě alergie na včelí produkty, toto léčení určitě bez porady s lékařem nezačínejte!!!

Nedonošené děti – podávání mateří kašičky (15 – 50 mg po dobu dvou až osmi týdnů) se projevuje zvýšením váhy těchto dětí. 

Kožní onemocnění – mateří kašička se aplikuje jak vnitřně, tak i vnějším způsobem. Pomáhá především na lupénku, ekzémy, dermatitidu, omlazuje pokožku.

Imunitní systém – stejně jako propolis, pyl a med, i mateří kašička posiluje imunitní systém. Používá se 1 čajová lžička denně 30 minut před snídaní po dobu 40 dní. Zopakujeme po 2-3 měsících. 

Rakovina – u rakoviny buďte velmi opatrní. Zde se totiž názory velmi liší. Jedni mateří kašičku doporučují především pro její energetickou hodnotu, schopnost regenerovat buňky a dodávat vitalitu. Bohužel právě tyto schopnosti mateří kašičky odsuzují druzí, neboť nepůsobí jen na zdravé či zubožené buňky, ale i na ty rakovinotvorné. 

Psychika – a zde je to velmi podobné jako u pylu. I mateří kašička umí povzbudit, dodat do života potřebnou energii a vitalitu a pohladit mysl. Pokud máte problémy se spaním, či trpíte častými migrénami, i zde lze použít mateří kašičku s výbornými výsledky.

Poškození nervového systému – také v rámci nemocí jako je Alzheimer, degenerativní nemoci, mozkové příhody, Parkinsonova nemoc, roztroušená mozková skleróza a další, je možné s velmi pozitivními účinky použít mateří kašičku. Dávkování, ale nechte na lékaři. 

Nechutenství a problémy s trávením – pomáhá i při střevních problémech, žaludečních a dvanácterníkových vředů, při anorexii a v rekonvalescenci. 

Krev, srdce a cévy – podporuje krvetvorbu, léčí anémii, chrání cévní systém, reguluje krevní tlak, snižuje hladinu cukru v krvi a cholesterolu.

Použitá literatura:
Ing. Štefan Demeter, CSc. – Apiterapie -Léčení včelími produkty

Pin It on Pinterest

Share This