723 933 559, 777 987 094 obchod@vceli-svicky.eu

Včelí produkty

Med

honey 2201210 640 300x176 Včelí produktyMedy rozdělujeme dle původu sběru nektaru – květový, medovicový, smíšený. Dále dle rostliny, ze které včely nektar sbírají – např. Akátový, Lipový, Luční. V neposlední řadě můžeme rozdělovat med i podle jeho vizáže – např. plástečkový (ponechaný v plástvých), tekutý (většinou čerstvě stočený, Akátový vydrží nezkrystalizovat i rok), pastovaný (výsledný med vypadá jako pasta, lépe se natírá, používá se především řepkový/květový med).
POZOR! Pokud rozehříváte med, musíte dodržet maximální teplotu do 40°C, jinak přijdete o drahocenné léčivé látky.

Med pomáhá při prevenci a ke zmírnění průběhu rýmy, viróz, zánětu horních cest dýchacích a průdušek, chřipky a dalších civilizačních nemocí. Je možné ho použít i při špatném trávení na odkyselení žaludku. Pokud máte kožní problémy (nezpůsobené alergií na med a včelí produkty), zde se med uplatňuje velmi dobře. K léčbě jizev a nekrotizujících částí kůže, na popáleniny, proleženiny, omrzliny. V kosmetice ho používáme na výživové masky na pleť a vlasy.

Vosk

vosk 300x204 Včelí produktyNejkvalitnější vosk je tzv. panenský, tzn. vosk, který včelky vytvoří bez mezistěny přidané od včelaře. Tento vosk se běžně používá v kosmetice, ale i v lékařství či potravinářství. Vosk včely tvoří ve voskotvorných žlázách.

Vosk obsahuje velké množství vitamínu A a v léčitelství se využívá při vytahování jedů z těla (např. pomocí tělových svící) a také ke změkčení kůže (především v mastech). Lze ho ale použít i jako nosný materiál např. do balzámů na rty nebo mastí.

Propolis

%name Včelí produktySurovinu k tvorbě propolisu sbírají včely na rostlinách produkujících pryskyřičné látky. Při zpracování mísí nasbíranou hmotu s výměšky hlavových žláz.

Stejně jako med, i propolis má antiseptické a antibakteriální účinky. Také se jedná o přírodní antibiotikum. Urychluje léčení a hojení různých onemocnění. Můžete ho používat i místo iodové tinktury na desinfekci různých ran. Běžně se používá na léčení aftů (potíráním), angíny či bolesti v krku (kloktání), lepší trávení (popíjení v malých dávkách, pouze pokud je dělaná s nižším obsahem alkoholu). Stejně jako med, pomáhá při prevenci a ke zmírnění průběhu rýmy, viróz, zánětu horních cest dýchacích a průdušek, chřipky a dalších civilizačních nemocí. Pokud máte kožní problémy (nezpůsobené alergií na med a včelí produkty), zde ho uplatníme např. k léčbě hnisajících jizev, odřenin, akné. Posiluje imunitu (jeden panák ráno denně).

Mateří kašička

Royal.jelly .testosterone.energy.superfood.health 300x277 Včelí produktyJedná se o bílou až světle žlutou kašovitou tekutinu. Mateří kašičku většinou seženete v sušeném stavu. Přímo od včelaře i v tekutém, ovšem je nutné jí zpracovat do půl roku a skladovat v ledničce.

Mateří kašička se aplikuje např. při astmatu, zánětech horních cest dýchacích, jako prevence a pro zvýšení imunity, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, po srdečním infarktu či mozkové mrtvici. Má regenerační účinky a zmírňuje vrásky, proto se používá také v kosmetice.

Pyl

10875322 bee pollen on a white background 300x300 Včelí produktyPyl dělíme na dva druhy. První druh je nezpracovaný pyl a pro člověka zároveň nestravitelný. Ovšem získává se velmi jednoduše, neboť stačí do vchodu úlu dát mřížku, která očistí včelám nožičky od pylu. Tento pyl se jmenuje rouskový. Mnohem účinnější a blahodárnější pro naše zdraví je pyl perga. Jedná se o pyl, který včela donese až do buňky. Nejprve ho smíchá se svými slinami a tím v něm započne kvasný proces. Tento pyl je člověk schopen strávit a využít jeho vlastnosti.

Pyl je výborným pomocníkem při léčbě rakoviny, cukrovky, artritidy, depresi. Je účinný stimulant metabolismu a můžete ho tedy využívat i při hubnutí. Stejně jako propolis a med má antibakteriální účinky a používá se tedy na léčbu, prevenci a zmírnění příznaku veškerých virových a bakteriálních nemocí. Normalizuje hladinu cholesterolu. Jako mateří kašička zpomaluje proces stárnutí a pomáhá při regeneraci buněk. Také nám reguluje střevní mikroflóru, především po užívání antibiotik. A pokud se Vaše manželka (či manžel) budou večer vymlouvat na bolení hlavy, dejte jim lžičku medu s pylem.

Včelí jed

66 300x201 Včelí produktyVčelí jed je produkt, který ne všichni máme rádi. Včelí jed je agresivnější (jedovatější) než jed vosy nebo sršně. Další nepříjemností je fakt, že na konci žihadla mají včely zpětný háček a v případě zapíchnutí do kůže se jim vytrhne část zadečku i s jedovým vakem, který i po odloučení od těla včely stále pumpuje jed.

Včelí jed se používá i na léčbu různých typů revmatismu, lumboischiatickém syndromu, při vertebrogenním syndromu, při neuralgiích, při zánětu pohrudnice a při některých kožních chorobách.

Včelí energie

V poslední době se začíná hovořit o „kladné“ energii včelstev. Výzkumníci z celého světa zkoušejí dopad této energie například na vodu. Někteří publikují i články o schopnostech této vody léčit.

Takto ovlivněná voda ovlivňuje pozitivně průběh některých metabolických a psychických onemocnění. Stačí jen dát napuštěnou pet flašku s vodou k nebo do úlu, nechat jí tam 24 hodin. Voda takto obohacená má pozitivní účinky na snižování cukru v krvi u diabetiků. Také má uklidňující účinky.

Včelí vzduch

Stejně jako u energie včel i u vzduchu z úlů se v posledním desetiletí dělají různé testy pro využití v Apiterapii. Někteří lékaři doporučují dýchání úlového vzduchu především astmatikům, při zápalu plic nebo dýchacích potížích.

Pokud se chcete o včelích produktech dozvědět více, přihlašte se k odběru našich ebooků. Pokud Vás zaujala Apiterapie – léčba včelími produkty, můžete se více dozvědět zde.

Pin It on Pinterest

Share This